Prawo ubezpieczeniowe

 

Kancelaria Mamczarek i Migdalska zapewnia kompleksową obsługę w zakresie prawa ubezpieczeniowego. Ta gałąź prawa zawiera ogół norm prawnych regulujących organizację oraz zasady działalności zakładów ubezpieczeń, a także prawa i obowiązki stron stosunków ubezpieczeniowych. Przepisy te określają zasady obowiązujące w dziedzinie ubezpieczeń gospodarczych i społecznych. 

 

 

Porady prawne związane z różnymi rodzajami ubezpieczeń

 

Oferujemy profesjonalne doradztwo w sprawach z zakresu ubezpieczeń indywidualnych,  korporacyjnych, majątkowych czy osobowych. W ramach obsługi prawnej związanej z prawem ubezpieczeniowym świadczymy następujące usługi:

  • analizę i opiniowanie umów ubezpieczeń,
  • sporządzenie oraz opiniowanie ogólnych warunków ubezpieczeń,
  • udział w negocjacjach oraz rozmowach prowadzonych pomiędzy ubezpieczycielami a ubezpieczonymi.

 

 

Pozew przeciwko zakładowi ubezpieczeń - jak uzyskać odpowiednie odszkodowanie?

Nasza kancelaria zajmuje się również kompleksową pomocą w zakresie dochodzenia odszkodowań od zakładów ubezpieczeń. Przygotujemy i zgłosimy szkodę, poprowadzimy postępowanie likwidacyjne, a także w razie potrzeby sporządzimy oraz złożymy w Państwa imieniu pozew i będziemy reprezentować Państwa przed sądem w postępowaniu o zapłatę odszkodowania. Nasi radcy prawni mają bogate doświadczenie w sprawach odszkodowawczych. Odzyskują dla poszkodowanych należne odszkodowania z dobrowolnych umów ubezpieczenia pojazdów, jak również innego mienia - m. in. ubezpieczenia mieszkania, domu czy przedsiębiorstwa.

Wśród spraw z zakresu prawa ubezpieczeń, których podejmuje się nasza kancelaria, są również sprawy związane z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Zapraszamy do skorzystania z usług naszych radców prawnych – zarówno w sprawach dotyczących kwestii ubezpieczeń, jak i prawa cywilnego. W każdej z nich zaproponujemy najbardziej korzystne dla Państwa rozwiązanie oraz zapewnimy kompleksową obsługę prawną.