Prawo cywilne

 

Jedną z gałęzi, którymi zajmują się prawnicy naszej kancelarii jest prawo cywilne - materialne i procesowe. Zawarte w nim normy regulują niemalże wszystkie aspekty życia, dlatego też sytuacje, w których trzeba zasięgnąć porady prawnej mogą przytrafić się nieraz. Wtedy mogą Państwo skorzystać z naszej kompleksowej obsługi prawnej. Oferujemy doradztwo prawne, opiniowanie oraz przygotowywanie dokumentów, zastępstwo procesowe przed sądami oraz sporządzanie opinii prawnych w różnorodnych sprawach z zakresu prawa cywilnego.

 

 

Rozwody - kompleksowa pomoc prawnika podczas sprawy rozwodowej

Jednym z typów spraw, jakich się podejmujemy są rozwody. Zanim sprawa trafi na wokandę warto zasięgnąć porady prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. W naszej kancelarii świadczymy porady związane z rozwodami, możemy także przygotować dla Państwa odpowiedni pozew. Następnie zajmujemy się reprezentowaniem Klienta w sądzie.

Kancelaria pomoże również w kwestiach podziału majątku wspólnego oraz ustalenia wysokości alimentów. Kwestie te wzbudzają zwykle wiele emocji, dlatego rolą prawnika jest obiektywna ocena faktów oraz zaproponowanie najlepszego rozwiązania, które zaakceptują obie strony. Klientom, którzy nie potrafią samodzielnie dojść do porozumienia ze współmałżonkiem, ale chcą uniknąć wielomiesięcznej walki w sądzie, proponujemy spotkania mediacyjne z psychoterapeutką.

 

 

Prawo spadkowe

Podejmujemy się również spraw z dziedziny prawa spadkowego. Ze względu na swój delikatny charakter wymagają one indywidualnego podejścia, dlatego też nasi prawnicy szczególnie dbają o to, by były załatwione w sposób taktowny i subtelny. Troszczymy się przede wszystkim o dobro naszych Klientów, zawsze proponując najskuteczniejsze rozwiązanie dla danej sytuacji. Wiemy też, jak istotną kwestią w tego typu sprawach jest czas, dlatego  stawiamy na szybkie i skuteczne działanie, poparte wieloletnią praktyką i doświadczeniem. 

 

 

Prawo autorskie

Zajmujemy się również sporządzaniem opinii prawnych z zakresu prawa autorskiego. Obejmują one nie tylko kwestie związane z mediami tradycyjnymi, ale również z wykorzystywaniem utworów w Internecie. Ponadto doradzamy, jakie rozwiązania warto zastosować, aby nie narazić się na ryzyko – choćby nieumyślnego – naruszenia praw autorskich. Nasi prawnicy opracowują strategie zarządzania prawami autorskimi i ochrony wizerunku.

 

Przygotowują też różnorodne umowy wymagane przez tę gałąź prawa, takie jak:

  • umowy licencyjne,
  • umowy sublicencyjne,
  • umowy o przeniesienie praw autorskich majątkowych,
  • umowy o dzieło.